Tez Cildi

Tez Cildi

Özellikle üniversite öğrencilerinin sık sık ihtiyaç duyduğu bir cilt çeşididir. Tezler öğrenciler için büyük önemler taşıyan projelerdir. Bu projelerin teslimi sırasında iyi bir görünüş çok önemlidir. Hocalar üzerinde etkisi olan dış görünüşe önemli katkı sağlayan özelliklerden biriside tez ciltidir. Bu konuya dikkat edip, tedbirli davranan öğrenciler diğer öğrencilere göre çok daha yüksek notlar alabilmektedir. Estetik ve düzenli bir görünüş için olmazsa olmazlardandır. Yaptıracağınız cilt sayesinde teziniz daha fazla değer kazanır ve belki de alması gereken puandan daha fazla puan almanızda büyük etkisi olur.

Tez ciltinde herhangi bir boy yâda ebat sınırı yoktur. Sizin kullandığınız kâğıt ölçülerinde ciltleme yapmak mümkündür. Farklı şekilde ciltleme de yapılabilmektedir. Karton yâda bez gibi ciltlemeler ile tezinizi şekillendirmeniz mümkündür. Yapacağınız cilt işlemi sonrasında daha tertipli ve düzenli bir teze sahip olacağınıza emin olabilirsiniz. Bu konuda ayrıca iyi bir firma ile çalışmanız da tezinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Çünkü iyi firmalar bu konuda en iyi teknolojik aletleri kullanarak hep desen hem de sağlamlık açısından daha etkili olabilir.

Genel olarak tezler A4 kâğıdına yazılır. Bu sebepten ötürü de en iyi ciltleme A4 kâğıdına yazılmış olan kâğıtlarda yapılmaktadır. Cilt makineleri kendini bu konuda daha rahat ayarlayabilmektedir ve daha iyi performans sağlayabilmektedir. Cilt yapım süresi genel olarak yarım saat gibi bir süreyi kapsasa da maksimum iki saatte yapılır. Tabi bu sizin yaptırmayı düşündüğünüz adet sayısı olarak değişebilmektedir. Bu süre daha da uzayabilmektedir.

Üniversite öğrencilerinin bitirme ödevi olan tezlere özen gösterilmesi şarttır. Tez ciltini kartondan seçmek en iyi seçim olacaktır. Zaten halk arasında karton cilt diye de anılmaktadır. Dikiş ile birbirine tutturulan bitirme ödev kâğıtlarının üstüne komple karton çekilir. Bu işlem daha ciddi bir görünüş için gereklidir. Bu sayede hocanız aldığınız ödevde ne kadar ilgili olduğunuzu ve ne kadar önemsediğinizi de görecektir. İstediğiniz kalınlıkta karton çektirmeniz mümkündür. Bu tamamen sizin şahsi seçiminize kalmıştır. Dilerseniz ince dilerseniz kalın cilt yaptırabilirsiniz. Bu cilt şekli tezlerde kesinlikle yaptırılması gereken bir işlemdir.