Folyo Baskılar

Folyo Baskılar

Folyo Vinyl / Vinil Uzun senelerdir çesitli alanlarda kullanilmaktadir. Folyo ( Vinyl / Vinil ), Reklam sektöründe ilk önce Ploterlarda kesim alaninda kullanilmistir. Ploter makineleri bilgisayara bagli olup, elmas uç ile kesim yapabilen makinelerdir. X, Y, Z düzleminde kesim yapabildiginden her türlü sekli ve yaziyi kesebilmektedir. Vitrinlerde, Araçlarin Üzerinde, Tabelalarda, Yönlendirme Afislerinde v.s. uzun yillar kullanilmistir. Örnegin Vitrinlerdeki INDIRIM yazilimlari.Günümüzde Digital Baski çok hakim olmasina ragmen Folyo Kesim (Vinyl / Vinil ) isi hala kullanilmakta ve birçok yerde de Tercih sebebidir.
Folyo PVC ( Vinyl / Vinil )bazli bir malzeme olup, yapiskanlidir. Folyo (Vinyl / Vinil ) halk arasinda Sticker olarakta adlandirilir. Folyoyu ( Vinyl / Vinil )diger kagit stickerlardan ayiran en büyük özellik, yapistigi yerden sökülmek istendiginde yapiskanini birakmamasidir. Çok genis renk yelpazesine sahip olan folyo çok uzun ömürlü bir malzemedir.

Folyo Baski ( Vinyl / Vinil Baski ) Nerelerde Kullanilir : Folyo Baski ( Vinyl / Vinil Baski ) yada Folyo Kesim (Vinyl / Vinil ) birçok alanda kullanilmaktadir. Reklam amaçli kullanildigi gibi, kapaticiligi oldugundan Maskeleme sektöründe, kalip sektöründe de kullanilir. Folyo Baski( Vinyl / Vinil Baski ); Firmalarin katildiklari Fuarlarda Ürünlerini tanitmak amaçli Levhalarda, Firmalarin Araçlari Üzerinde, Tabelalarda, Yönlendirme Afislerinde, Kapi isimliklerinde, Cam Kaplamalarinda v.s. gibi yerlede kullanilir.