Isısal Cilt

Isısal Cilt

Günümüzde popülerliği giderek artan ciltleme çeşitlerinden birisi de ısısal ciltlemedir. Bu cilt çeşidi diğerlerine göre çok daha sağlam ve güvenilirdir. Her ciltleme çeşidinin kendine göre güzel ve avantajlı yanları vardır. Bunun avantajı ise kesinlikle çok sağlam olmasıdır. Birçok insan notlarını ve önemli belgelerinin düzenini bu ciltleme ile sağlamaktadır. Bu ciltleme çeşidi kesinlikle bilgili ve tecrübeli insanlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü yanlış bir hamlede elinizdeki notlar yâda belgeler zarar görebilmektedir. Buna dikkat edecek şekilde bu cilt çeşidini yaptırmanız gerekmektedir.

Mantık olarak elinizdeki notları cilt makinesi ile katı ve yapışkan olarak hazırlanmış olan madde arasına koyarsınız. Değişebilen bir sıcaklığa göre ki genellikle bu sıcaklık 200 ve 500 santigrat arasındaki bir sıcaklık ile ısıtılmaktadır. Eritilen maddeler sıkıştırılır. Bu sayede sıkıştırılmış olan madde sizin yeni cildiniz olur. Çok sağlam ve kaliteli olan ısısal ciltlemede görünüşte daha güzeldir. Güzel bir görünüşe sahip olan ciltleriniz kullanırken size daha fazla keyif vermektedir. Önemli olan belgeleriniz kesinlikle bu ciltleme şekliyle ciltlenmelidir.

Genellikle A4 kâğıtların ciltlenmesinde kullanılan yöntem yapılırken de portatif ve güvenilirdir. Ciltleme makinelerinde soğutma panelleri, ısıtma zaman ayarı, otomatik kapanma süresi gibi özellikleri mevcuttur. Yüksek performans sağlayan makinelerden çıkan sonuçlar ise çok kalitelidir. Yalnız yaptıracağınız ciltlemeyi kesinlikle iyi bilen insanlara yaptırmalısınız. Bu sayede güvenilir bir şekilde belgelerinizi ve notlarınızı ciltleyebilirsiniz. Son yıllarda giderek artan popülaritesi sebebiyle artık çoğu insan bu ciltleme çeşidini tercih etmektedirler. Bu şekilde sağlam bir ciltleme işlemini yaptırabilirsiniz.

Isısal ciltler birçok farklı ölçüde olabilmektedir. Ciltleme kalınlığı ve uzunluğu kullanılan makineye göre değişebilmektedir. 20 mm, 40 mm, 90 mm gibi kalınlıklar olabilirken genel olarak ısıtma süresi beş dakika sürmektedir. Yani gayet hızlı bir şekilde cilt işlemi yapılabilmektedir. Fazla yâda kalın olan notlarınızda sorun değildir. Bu cilt şekliyle ansiklopedi kalınlığındaki kâğıtlar kolaylıkla ciltlenebilmektedir. Ayrıca işlem çok emniyetli ve güvenilirdir. Kesinlikle herhangi bir zarar içermez. Takip etmeniz gereken ise süredir. Çünkü fazla ısıtmada orijinal yâda kopya olan belgelerde hasar çıkma ihtimali olabilmektedir.